נוף הרים

בקתות ברק וגוב

בקתות ברק וגוב סמוכות אחת לשנייה, הן גבוהות מאוד, המרפסות והג’קוזים נהנים מנוף מדברי פתוח.
הן חולקות חצר משותפת, מומלץ למשפחות או זוגות אשר רוצות לחלוק חופשה יחדיו.

בקתת ברק נקראת על שמו של נחל “ברק” שזורם מדרום לישוב. זהו נחל יחסית קצר ומצוקי, הגבים והבריכות שלו מתמלאים במים לאחר השיטפון. הירידה בחבלים ובסולמות הישר אל תוך הגבים מלאי המים זוהי חוויה מאתגרת ובלתי נשכחת בחום ובצחיחות של המדבר. שמו הערבי של הנחל הוא “אלאבריק” או “הקומקום”. מי שנמצא בתוך הנחל מוקף בקירותיו המצוקיים והמעוגלים, משכשך במי הגבים, הוא זה שיכול להבין את מקור השם.

הבקתות והנוף מהן:

בקתות וורדית וזוהר

בקתות וורדית וזוהר ממוקמות בדד במדרונות המצוקיים של הגבעה המרכזית הגדולה.
הן צופות מערבה אל עבר השקיעה, דרך אורוות הסוסים, אל מפגש ערוצי השיטפונות עשוש-צופר. בשעת שיטפון המחזה מרהיב ביופיו.
השביל לבקתות מתפתל בין עצי שיטה, עובר ליד פינת הבישול המדברית של כל אחת מן הבקתות, דרך הג’קוזי שבמרפסת הישר אל הבקתה.

 

הבקתות והנוף מהן:

בקתות קדם, רחף, שחורת ותמר

בקתות קדם, רחף, שחורת ותמר ממוקמות בצדו המזרחי של נוף צוקים על גבעה בתולית. בשל גובהן הרב, הנוף המדברי פתוח לכל עבר. מהבקתות ניתן לחזות בשפכו של ואדי עשוש אל עבר נחל ערבה ולהשלמת התפאורה ניצבים להם ברקע הרי אדום שבממלכת ירדן.
נַחַל קֶדֶם ובשמו הערבי ‘ואדי א-שוקאף’ (נחל המצוקים) הוא מהקטנים בנחלי מדבר יהודה, מבחינת אורכו, אך הוא ביתו של המפל הגבוה ביותר בישראל, כ330 מ’ גובהו! המפל יוצר פרסת מצוקים ברוחב של יותר מקילומטר.
נַחַל רַחַף ובשמו הערבי ‘ואדי חפחף’ (נחל רשרוש כנפיים) הוא אחד הנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח, סמוך להר אלעזר. חלקו התחתון של הנחל הוא המרשים ביותר, שם חותר הנחל במצוק ההעתקים ויוצר נקיק עצום שעומקו כ-200 מ’. בחורף מוצפים הגבים העצומים במי שיטפונות והמעבר בנקיק מחייב שחייה של ממש, וידע בטיפוס וגלישה.

הבקתות והנוף מהן:

להזמנות באתר

Facebooktwitteryoutube